عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی به شاخه ای از عکاسی گفته می شود که هدف اصلی آن نمایش کیفیت حتی به گونه ای اغراق آمیز است. در این شاخه استفاده از تجهیزات و نورهای متفاوت در کنار دانش و تجربه علمی و عملی بسیار موثر است.

در کل هر گونه عکسی که در خدمت معرفی،تبلیغ و یا فروش محصولی باشد،عکاسی صنعتی-تبلیغاتی محسوب می شود برخی عکاسان با استفاده از تجهیزات ،دکور و لوازم جانبی سعی در بهتر نشان دادن محصول مورد نظردارند.

بهترین نتیجه وقتی حاصل می شود که هماهنگی کامل بین سفارش دهنده، گرافیست و عکاس باشد زیرا در هیچ شاخه ای از عکاسی به اندازه صنعتی و تبلیغاتی نظرات و سلایق کارفرما دخیل نیست به این صورت که نظرات او از طریق گرافیست و بسته به نوع طراحی برای یک محصول چاپی (کاتالوگ،بروشور و …) به عکاس منتقل می شود.

طرح زیبا ، خلاقانه و با کیفیت در کنار عکس های گویا و تاثیرگذار بیشترین ارتباط بصری را با بیننده برقرار کرده و میزان استقبال عمومی و فروش هر محصول را تا حد زیادی افزایش می دهند.

فاکتور های تاثیر گذار در قیمت گزاری عکاسی صنعتی

سفارش دهندگان گرامی، شایان ذکر است که جهت تکمیل شدن اطلاعات شما در مورد نحوه قیمت گذاری در عکاسی صنعتی و تبلیغاتی توسط عکاسان حرفه ای و  استودیو های عکاسی فاکتورهای تاثیر گذار  به شرح زیر به شما ارائه میگردد.

تجربه: تجربه به عنوان یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار همیشه مطرح میباشد. بدین معنی که عکاسان با سابقه دستمزد بیشتری دارند و همیشه تولید کنندگان مهم در کشور نیز بدلیل ریسک کمتر و نتیجه بهتر، با عکاسان باتجربه کار می کنند.

دانش: عکاسانی که تحصیلات آکادمیک در زمینه عکاسی دارند دستمزد بالاتری دارند.

تجهیزات: یکی دیگر از فاکتورهای مهم تجهیزاتی است که عکاس در اختیار دارد، هرچه این تجهیزات گران قیمت تر باشند هزیه های عکاسی بالاتر خواهند بود. فراموش نفرمایید که تجهیزات گرانقیمت در کیفیت فایل، نورپردازی و سرعت ارئه پروژه تاثیر گذار میباشند.

اندازه: هرچه سایز محصولات بزرگتر باشند بدلیل لزوم استفاده از مکان عکسبرداری وسیع تر، تجهیزات ویژه و زمان بیشتر عکسبرداری هزینه های عکاسی بالاتری برای سفارش دهندگان خواهد داشت.

وزن: در عکسبرداری صنعتی و تبلیغاتی در استودیو  هرچه وزن محصولات سنگین تر باشد بدیل زمان بیشتر عکسبرداری و نیاز به منابع انسانی بیشتر، قیمت عکاسی بالاتر خواهد بود.

جنسیت: قیمت عکاسی از محصولات با جنسیت های خاص همانند استیل، شیشه و فلزات بدیل لزوم استفاده از تجهیزات نورپردازی خاص و زمان بیشتر عکسبرداری، بالاتر از قیمت عکاسی از محصولات دیگر میباشد.

مکان عکاسی: هر چه مکان عکسبرداری از محل استقرار عکاس دورتر باشد، هزینه های عکاسی بالاتر خواهند بود.

تعداد فریم (عکس): هرچه تعداد عکسهای سفارشی از طرف تولیدکنندگان بیشتر باشد، هزینه های عکاسی هر فریم در مجموع کمتر محاسبه میگردد.